Telewizja i Radio

Obrazek wycieczka

Codziennie oglądamy telewizję, słuchamy radia, ale nie każdy miał okazję odwiedzić studio nagraniowe. Zapraszamy zatem na wycieczkę, na której podglądamy pracę naszej lokalnej telewizji „Katowice” oraz Radia „Piekary”. Młodzież ma okazję zapoznać się z charakterem pracy w mediach, obejrzeć studia nagraniowe oraz poznać prezenterów i radiowców, którzy umilają nam każdy dzień.

(więcej…)

Zamek w Mosznej

Obrazek wycieczka

Proponujemy edukacyjne zwiedzanie zamku w Mosznej słynącego ze swojej bajkowej architektury. Jest on potężną budowlą, ma 99 wież i 365 pomieszczeń. Zamek otoczony jest przez park z kilkusetletnimi okazami drzew i ponadstuletnimi azaliami. Wszystko to wpływa na niezwykły klimat tego obiektu. Dla młodzieży szkolnej przygotowano ciekawy, interaktywny program zwiedzania dostępny w dwóch wariantach: Zwiedzanie w „Szkole Magii i Czarodziejstwa” oraz Zwiedzanie Zamku „Dotyk historii”.

(więcej…)

Stadnina koni

Obrazek wycieczka
Kontakt ze zwierzętami każdemu sprawia radość, dlatego proponujemy wycieczkę do stadniny koni. Oprócz zapoznania z hodowlą, uczestnicy będą mogli przejechać się bryczką oraz wierzchem. Dodatkowo na terenie ośrodka odbywa się ognisko z pieczeniem kiełbasek.

(więcej…)

Kopalnia srebra

Obrazek wycieczka

Wszystko zaczęło się na początku XVI wieku, kiedy to chłop Rybka wyorał na terenie Tarnowskich Gór bryłę srebra… Dziś tarnogórskie podziemia to sieć korytarzy o długości ok. 150 km. Część z nich udostępniona jest do zwiedzania i zaprasza na wycieczkę do tego podziemnego świata. Oferta obejmuje zwiedzanie Zabytkowej Kopalni Srebra i Sztolni „Czarnego Pstrąga”.

(więcej…)

Gospodarstwo Edukacyjne

Obrazek wycieczka

Gospodarstwo Edukacyjne na Jurze Krakowsko- Częstochowskiej to miejsce, w którym czas się zatrzymał. Pokazuje, jak wyglądała wieś, kiedy człowiek sam wyrabiał podstawowe produkty spożywcze. W scenerii typowej polskiej wsi sprzed lat uczestnicy wycieczki mogą wydoić krowę, przygotować ser, masło oraz upiec podpłomyki. Dodatkowo istnieje możliwość organizacji ogniska z pieczeniem kiełbasek.

(więcej…)

Poprzednia strona